Pendulum Tip Dikey Z Elevatör

Pendulum Tip Dikey Z Elevatör

Bakliyat, tohum, buğday vb. tarım ürünlerinin ve kırılganlığı yüksek endüstriyel hammaddelerin proses içinde ve ya paketleme esnasında bir noktadan diğer bir noktaya taşınması esnasında kullanılan makinedir. Taşıma esnasında ürüne zarar vermemesinden dolayı tercih edilir.

Yatay ve düşey eksenlerde aynı anda taşıma yapabilme kabiliyetinden dolayı kompleks üretim hatlarında çok verimli çözümler sunar. Yatay ve düşey eksen uzunlukları istenilen ölçülerde imal edilebilir. Düşey eksende 90⁰ açı ile çıkacak şekilde tasarlandığı için “dikey z elevatör” olarak isimlendirilmiştir. Bu açı ile hareket edecek şekilde tasarlanmasının sebebi çalışma alanının dar olduğu işletmelerde sağlıklı çözümler sunmasıdır.

Standart ve battal tip dikey z elevatörlerden farklı olarak; makine içerisindeki kovalar birbirinden bağımsız hareket etmektedir. Bu bağımsız hareketten dolayı kovalardan ürün dökülmesi minimuma indirilerek kapasite ve verimlilik artırılmıştır. Kova yüzey alanının geniş olmasından dolayı tane yapısı büyük ürünlerde daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. 

Çalışma prensibi;

Makine içindeki dişliler boyunca çalışan sonsuz zincir sistemine özel tasarlanmış kovalar takılır. Kovalar içerisine boşaltılan ürün döküş noktasında ters dönme hareketi yaparak dökülür. Ürün verme işleminin homojen olması gerektiğinden genellikle vibro besleyici hazneler ile üretilir. Homojen (düzgün ve sabit) akışın olduğu proseslerde ürün toplayıcı (şut) elemanlar ile de çalıştırılabilir.

MODEL
TYPE
ÜRÜN KODU a
mm
b
mm
c
mm
d
mm
e
mm
KOVA EBATI
BUCKET SIZE
KOVA TİPİ
BUCKET TYPE
GÜÇ
POWER
REDÜKTÖR
TİPİ
KAPASİTE
PENDULUM TİP DİKEY Z
ELEVATÖR
PTDZE-370 515 1800 3500 1450 585 370 MM Plastik 1,1 KW Sonsuz
WGR
7-9 m³/s


© Designed By BtTeknoloji