Standart Tip Dikey Z Elevatör

Standart Tip Dikey Z Elevatör

Bakliyat, tohum, buğday vb. tarım ürünlerinin ve kırılganlığı yüksek endüstriyel hammaddelerin proses içinde ve ya paketleme esnasında bir noktadan diğer bir noktaya taşınması esnasında kullanılan makinedir. Taşıma esnasında ürüne zarar vermemesinden dolayı tercih edilir.

Yatay ve düşey eksenlerde aynı anda taşıma yapabilme kabiliyetinden dolayı kompleks üretim hatlarında çok verimli çözümler sunar. Yatay ve düşey eksen uzunlukları istenilen ölçülerde imal edilebilir. Düşey eksende 90⁰ açı ile çıkacak şekilde tasarlandığı için “dikey z elevatör” olarak isimlendirilmiştir. Bu açı ile hareket edecek şekilde tasarlanmasının sebebi çalışma alanının dar olduğu işletmelerde sağlıklı çözümler sunmasıdır.

Çalışma prensibi;

Makine içindeki dişliler boyunca çalışan sonsuz zincir sistemine özel tasarlanmış kovalar takılır. Kovalar içerisine boşaltılan ürün döküş noktasında ters dönme hareketi yaparak dökülür. Ürün verme işleminin homojen olması gerektiğinden genellikle vibro besleyici hazneler ile üretilir. Homojen (düzgün ve sabit) akışın olduğu proseslerde ürün toplayıcı (şut) elemanlar ile de çalıştırılabilir.
MODEL
TYPE
ÜRÜN
KODU
a
mm
b
mm
c
mm
d
mm
e
mm
KOVA EBATI
BUCKET SIZE
KOVA TİPİ
BUCKET TYPE
GÜÇ
POWER
REDÜKTÖR
TİPİ
OTOMASYON KAPASİTE
STANDART TİP
DİKEY Z
ELEVATÖR
STDZE-350 420 1200 3000 1200 450 350 MM Plastik 0,75 KW Sonsuz
WGR
OPSİYONEL 2-3 m³/s
STANDART TİP
DİKEY Z
ELEVATÖR
STDZE-420 420 1200 3000 1200 525 420 MM Plastik 0,75 KW Sonsuz
WGR
OPSİYONEL 4-5 m³/s


© Designed By BtTeknoloji